Rok se s rokem sešel a znovu máme možnost rozkopnout dveře do wrestlingového světa, tentokrát ve hře WWE 2K25. Po relativně povedeném loňském ročníku byla má očekávání undertakerovsky vysoká – chtěl jsem vidět víc akce, krve, potu a hlavně méně bugů. Tak co, přináší letošní přírůstek do série úder do čelisti nebo jen šťouchnutí prstem? Na to si za chvilku odpovíme v recenzi, protože má očekávání už nyní na začátku jsou velká, snažil jsem se vás totiž před tímto utkáním vážně hodně nahypovat, protože studiu Visual Concepts vážně věřím.
Wrestlingový kolos v plné síle
Více než 300 zápasníků, mezi nimi stálice jako Seth Rollins, Becky Lynch, legendy typu The Undertaker nebo návratový král CM Punk, dávají volnost postavit vysněné souboje, jaké v televizi nikdy neuvidíte (nebo minimálně ne tak brzo, spíš vlastně nikdy). Tady je možné všechno: Reigns vs. Rhodes v kleci, nebo Rhea Ripley rozbíjející The Mize? Prosím, jen si vyberte a jděte do toho. Mokré sny všech fanoušků WWE se zde totiž mohou vyplnit.
Jsem kariérní klasik a mohu říct, že v MyRISE vás čeká osobní příběh, kde coby nový talent bojujete o své místo na výsluní. Hlavní narativ tentokrát nabízí větší volby, propojuje mužskou i ženskou linii a přináší zajímavé zvraty – třeba invazi hvězd z hlavního rosteru do NXT. RPG prvky jsou jednoduché, ale dávají smysl a pomáhají udržet chuť pokračovat. Jdete souboj za soubojem, show za show, budujete kariéru. Takhle si představuji život wrestlera.
Překvapivě mě poprvé bavil i manažerský režim v podobě MyGM, který opět rozšiřuje své pole působnosti oproti třeba WWE 2K24 – více možností draftování, lepší plánování show, a hlavně online multiplayer. Konečně můžete ukázat svým kámošům, kdo je skutečný wrestlingový génius. Je to napínavé, soutěživé a perfektně stavěné pro ty, kteří mají víc rádi čísla než suplexy. Stále mě deptá režim MyFACTION, jenž pokračuje jako sběratelská karetní výzva, kde si skládáte vlastní frakci a bojujete s dalšími. Není to pro každého, ale zapálení fanoušci si zde přijdou na své. Počin má velkou výhodu v tom, že má silnou komunitu, a tvorba těchto fanoušků od arén přes vlastní wrestlery a outfity dává hře praktickou nedohratelnost a nekonečné možnosti.
Zdroj: igdb.com
WWE 2K25 a muži vs. ženy
Gameplay se drží osvědčené formule posledních let, což je tak trochu dvojsečná zbraň. Na jednu stranu máme solidní základ, který kombinuje arkádovou přístupnost s prvky simulace. Na druhou stranu se však objevují momenty, kdy si říkáte: „Tohle už jsem přece hrál v 2K22, 2K23 i 2K24…“ Reálně by mě to počtvrté už trošku nudilo, kdyby se neobjevila novinka v podobě vylepšeného systému reversálů a nový kombo builder, díky kterému si můžete vytvořit vlastní ničivá komba. Dynamika zápasů je díky tomu plynulejší a souboje působí uvěřitelněji – už to není jen spamování jednoho úderu a doufání v nejlepší (vlastně je, ale chápete).
Pro mě extrémně zvláštním překvapením je podpora intergender zápasů – konečně můžete dát šanci snu všech progresivních hráčů a uspořádat zápas, kde Charlotte Flair srovná Randyho Ortona do latě. Pokud jako chlapi spolknete ego realističnosti, tak to asi dává smysl, ale stejně jako mi to nedává smysl ve fotbale, popravdě mi to překáží i zde. S veškerým respektem. Nutno ale podotknout, že jako zpestření je to vážně hrozně fajn.
Popravdě mě zde letos neskutečně pohltil The Bloodline komentovaný Paulem Heymanem. Příběh sleduje nástup Samoanů na vrchol WWE a nabízí kombinaci historických zápasů s „co by, kdyby“ scénáři. Jistě, občas narazíte na trochu zdlouhavé cutscény, ale celkově jde o výživný mód plný emocí a síly rodinného pouta, slz, trošku rockovin a cenovin, ale celkově se jedná vážně o příjemnou telenovelu, kdy se jedna rodina snaží získat titul.
Zdroj: igdb.com
Tu tudu tů
Herní komentář je tradičně mix skvělých hlášek a trapných mlčení – ale to už je u WWE klasikou. Hudební doprovod je vynikající, zejména theme songy jednotlivých wrestlerů. Když zazní „Kingdom“ od Codyho Rhodese, garantuju vám, že zvednete ovladač s větší energií. A nezapomeňme zde na ikonický John Cena song, který tradičně válcuje všechny ostatní písničky hráčů. Ten song má prostě energii. Ale co, ikona sportu si zaslouží své místo.
Atmosféra arén, reakce publika a světelná show jsou na vysoké úrovni. Opravdu máte pocit, že sledujete živý přenos. Jen si dávejte pozor na bugy – i když je jich méně než v předchozích letech, občas nějaký ten glitch znepříjemní zážitek. Osobně si také nemohu pomoci, ale přijde mi, že oproti jiným sportovním hrám, WWE má tu grafickou podobu trošku horší než třeba takový fotbal. Možná je to pro mě jen optický klam a zdání, ale jsem zde trošku pesimistický ohledně vizuálu.
WWE 2K25 se nevyhnulo mikrotransakcím. Samotné MyFACTION je jimi nacpané, ale zbytek hry je celkem férový. Pokud nechcete utrácet, můžete si hru užít i bez jediného centu navíc. DLC přídavky (v rámci Ringside Passu) lákají na nové postavy, ale základní hra je tak bohatá, že vás absence pár jmen hned tak nerozhodí. Jen jsou to stále prostě peníze navíc.
Možná to tak z předchozího textu nevypadá, ale samotné WWE 2K25 je asi nejlépe udělaná wrestlingová hra poslední dekády. Ano, stále má své mušky – a ano, některé režimy by si zasloužily víc péče a ano, stále zde jsou mikrotransakce. Ale kombinace solidní hratelnosti, skvělého audia a masivního obsahu, režim Bloodline nebo MyRise mají neuvěřitelný chokeslam. Už samotné menu dává najevo, že jsme vstoupili na půdu, kde se píší legendy – a teď je řada na vás. Pro fanoušky WWE je to absolutní nutnost. Pro ostatní? Výborná bojovka se stylovou prezentací a hromadou možností.