White Shark Butterfly - náhled

White Shark Butterfly – zajímavá bezdrátová herní sluchátka za nízkou cenu

5. 2. 2025
 

Po delší době se v naší redakci opět podíváme na nějaké to herní příslušenství od chorvatské značky White Shark, která nabízí zajímavé periferie za dostupnou cenu. Pokud nás pravidelně sledujete, jistě jste si všimli, že v minulosti jsme měli tu čest si od této společnosti vyzkoušet hezkou řádku produktů. Ať už šlo o zajímavé herní myšky White Shark Naginata či White Shark Shuriken, nebo sluchátka White Shark Taiko, či taktéž klávesnici White Shark Katana. Dnes si tento výčet rozšíříme o další produkt, a to o bezdrátová herní sluchátka White Shark Butterfly, která se na našem trhu dají sehnat za cenu kolem 800 Kč a nabízí podporu telefonů, PC, a dokonce i konzole Playstation 4 a 5 (podpora u Xbox Series X/S není výrobcem oficiálně zaručena). Jestli však dokáží za tuto cenovku nabídnout i kvalitní zvuk, vám ukáže naše dnešní recenze.

Barva:
Rozhraní:
Rozměry (mm):
Hmotnost (g):
Výdrž baterie (h):
Baterie (mAh):
Mikrofon
Ovládání hlasitosti:
Kompatibilita:
Frekvenční odezva (Hz):
Citlivost sluchátek (dB):
Citlivost mikrofonu (dB):

Bílá
Bezdrátové 2,4 Ghz /BT
190 x 73 x 193 
175
18–20
500
Odpojitelný
Na sluchátkách
PC, PS4/5, Mac, Mobil
20 – 20 000
103 +/- 3
-42 +/- 3

Výrobce nešetřil ani tam, kde jsem myslel, že bude

Příjemného překvapení jsem se dočkal již při úvodním rozbalení sluchátek. Osobně jsem nečekal, že by výrobce, vzhledem k takto nízké cenovce, zaměřil na nějaké přehnaně kvalitní dílenské zpracování. Přece jen, když máte v plánu nabídnout u sluchátek za 800 Kč alespoň nějaký obstojný zvuk, někde šetřit prostě musíte. A právě jedním z aspektů, kde by se nějaká ta korunka dala ušetřit, by bylo použití levnějších plastů. Sluchátka White Shark Butterfly mě však příjemně překvapila. Zpracování působí na danou cenu opravdu kvalitně, nikde nic nevrže, a dokonce ani použité materiály nepůsobí levným dojmem. Rozhodně by se za podobnou kvalitu dílenského zpracování nemusela stydět ani mnohem dražší sluchátka. Matný plast v bílém provedení vypadá navíc docela luxusně a při držení jsem měl jednoduše pocit, že v ruce rozhodně nemám produkt za tak nízkou cenovku. Horní část a náušníky jsou pak potaženy klasickou textilií, zde nehledejme nic, co by nějakým způsobem vyčnívalo.

Malou poznámku bych však měl k mikrofonu. Ten se u White Shark Butterfly zapojuje pomocí 3,5mm jacku. Výhodou je sice na jednu stranu to, že jej můžete v případě potřeby jednoduše odpojit, avšak jeho kvalita zpracování už takovým parádním dojmem nepůsobí. Jedná se totiž o elastický kabel, který si můžete nastavit a ohnout dle svých potřeb, avšak jeho pevnost mi nepřišla nikterak velká a mám obavu, zdali příliš časté a masivní ohýbání bude mikrofonu z dlouhodobého hlediska svědčit. Osobně bych byl asi raději, kdyby byl mikrofon součástí sluchátek a mohl se do nich jen jednoduše zasunout, když jej zrovna nebudete potřebovat. Jeho kvalita je ale na danou cenovku dobrá, ostatně i výrobce označuje tento typ mikrofonu za jeden z nejlepších. Pokud tedy rádi trávíte dlouhé hodiny kecáním si s přáteli u nějaké hry, bude se vám mikrofon u White Shark Butterfly v tomto ohledu velmi líbit.

Kvalitou zvuku dokáží konkurovat i o něco dražším modelům

Jednoznačné překvapení na mě čekalo, když jsem sluchátka poprvé zapnul a spustil hru. Zvuk, který z White Shark Butterfly vycházel, byl neuvěřitelně čistý a na poměry cenové relace 800 Kč až podezřele kvalitní. Ano, asi by bylo naivní si myslet, že se kvalitou dostaneme i přes nějaká opravdu drahá sluchátka, ovšem troufnu si tvrdit, že v této cenové relaci patří White Shark Butterfly mezi ty povedenější kousky. Hlavní prim zde hrají především basy, které jsou sice o něco výraznější nežli třeba střed a výšky, ale zase ne natolik, aby ve hrách přehlušovaly ostatní zvukové efekty. Sluchátka jsem primárně testoval ve hrách Stalker 2: Heart of Chornobyl a Call of Duty: Black Ops 6 a v obou případech jsem se dočkal obstojného zvukového zážitku, který někdy nenabídne ani dražší konkurence, a že jsem pár sluchátek už vystřídal. Konkrétně u Stalkera dokázala sluchátka celkem bez problémů vystihnout jakoukoliv atmosféru, ať už to bylo různé vrzání, zvuky větru, střelba, či všelijaké meteorologické jevy, které ve hře pravidelně zažijete. V případě Call of Duty: Black Ops 6 jsem zase dosti ocenil fakt, že díky výraznějším basům a hloubkám jsem byl schopen lépe slyšet kroky nepřátel, které tak bylo jednodušší identifikovat a zjistit směr jejich pohybu. Pokud byste tedy chtěli nějaká opravdu levná herní sluchátka určená primárně na hraní, myslím si, že White Shark Butterfly za svou cenu udělá dobrou službu a koupě rozhodně litovat nebudete. Jen dodám, že v případě připojení k PC jsem využil bezdrátového 2,4Ghz modulu do USB. V případě tohoto způsobu zapojení jsem se nesetkal s žádnou výraznou latencí či proměnnými ve kvalitě zvuku, který by bezdrátový přenos mohl teoreticky ovlivnit.

Horší to však bylo u druhého způsobu připojení, a to technologií Bluetooth, který využijete například právě u poslechu hudby z mobilního telefonu. V tomto případě už mi přišlo, že kvalita zvuku byla o něco horší a sluchátka White Shark Butterfly zněla více „plechově“, než u poslechu hudby s připojeným modulem. Nevím úplně, jestli za horší kvalitou nestojí například také nastavení mého telefonu, ovšem asi bych tato sluchátka nevyužíval jako primární poslechové médium při přehrávání hudby z mobilního telefonu, byť i tato funkce je u tohoto produktu možná.

Standardní výdrž baterie, avšak se zdlouhavým nabíjením

Krátce si popíšeme také výdrž sluchátek White Shark Butterfly. Výrobce oficiálně uvádí, že na jedno nabití byste měli vydržet nějakých dvacet hodin, což by tak nějak odpovídalo, a mohu potvrdit, že i při intenzivním hraní jsem se na nějaký ten čas osmnáct až dvacet hodin dostal. Dalším bodem, kterým na to navážu, je délka nabíjení. Výrobce tvrdí, že White Shark Butterfly by se měla nabít za cca dvě hodiny. Já mám však s časem jiné zkušenosti. Po dobu testování jsem sluchátka nabíjel třikrát a vždy se čas nabíjení do doby, než zhasne červená kontrolka, pohyboval kolem dvou a tři čtvrtě až tří hodin. Nevím, jestli na tento aspekt má vliv třeba daný kus, ale určitě se neztotožňuji s délkou nabíjení dvou hodin, jak výrobce tvrdí.

Také bych asi změnil styl ovládání hlasitosti, které je zde ve formě dvou ovládacích tlačítek, logicky plus a mínus. Určitě mohlo být na zvážení ovládání pomocí kolečka, které je zvláště u hraní více pohodlnější nežli tlačítka, která musíte zmáčknout vícekrát, abyste hlasitost změnili o více než 2 %. Klidně toto mohl výrobce implementovat i za cenu drobného zvýšení ceny, jelikož si myslím, že by tím jednoznačně přidal na pohodlnosti. Takto je mnohem rychlejší hlasitost ovládat přímo v systému než na samotných sluchátkách.

White Shark Butterfly jsou za svou cenu rozhodně zajímavým kouskem, který potěší ty, kdo za sluchátka nechtějí utrácet nějaké vyšší částky a spokojí se s nižší třídou. Tato sluchátka totiž mohou v několika ohledech konkurovat i o něco dražším soupeřům a rozhodně si své místo na trhu najdou. Jen pozor na připojení přes bezdrátovou technologii Bluetooth, s nímž jsem neměl úplně bezproblémové zkušenosti. Velmi pravděpodobně však bude více než 90 % uživatelů používat přiložený USB adaptér, s nímž je používání jedna báseň. Celkový dojem z používání ale mimo jiné kazí také pár „blbostí“, které by šlo malou změnou skvěle vyřešit i za možnosti malinko vyšší ceny. Sedm bodů z deseti.

Klady
  • kvalitní dílenské zpracování
  • luxusní design v dané ceně
  • velmi kvalitní zvuk přes 2,4Ghz adaptér
  • kvalita mikrofonu je na vysoké úrovni
  • výdrž baterie v dané cenové relaci
Zápory
  • s připojením přes Bluetooth nebyl zvuk na tak vysoké úrovni jako s 2,4Ghz adaptérem
  • mikrofon mohl být součástí sluchátek
  • délka nabíjení baterie
  • nepraktické ovládání hlasitosti
0.0

Doporučujeme

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2025 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.