Vývoj Splinter Cell remake údajně pokračuje. Sam Fisher, ikonický agent, s nímž mnozí z nás zažili nezapomenutelná dobrodružství, se snad opravdu vrací. Série byla ukončena a hozena k ledu v roce 2013 po rozhodnutí společnosti Ubisoft kvůli kritickému přijetí. Fanoušci negativně hodnotili grafické zpracování posledního dílu s názvem Blacklist, jeho hratelnost, nového dabéra, který nahradil Michaela Ironsida, a celkovou zastaralost hry. V prosinci 2021 Ubisoft Toronto oznámilo, že připravuje remake prvního dílu, ale mnoho informací zatím nebylo zveřejněno. Producent hry Matt West uvedl, že projekt je v nejranějších fázích vývoje.
Od oznámení Splinter Cell remake uplynul delší čas a stále neexistují konkrétní informace. Viděli jsme jen pár snímků a slyšeli sliby vývojářů o zachování lineárnějšího přístupu. Jediné známé podrobnosti jsou, že hra bude přepracovaná pomocí interního enginu Snowdrop, který už pohání Avatar: Frontiers of Pandora a Star Wars Outlaws. Tvůrci očekávají, že engine přinese lepší vizuální efekty, hratelnost nové generace a dynamické osvětlení a stíny, které jsou pro sérii charakteristické. V dřívějším článku jsem se podrobněji věnoval událostem kolem remaku.
zdroj: Ubisoft Toronto
Zahraničnímu magazínu Insider Gaming se od jejich zdrojů podařilo získat informace, že datum vydání projektu by mohlo být někdy v roce 2026. Přičemž dodávají, že se nechtějí držet tohoto časového rámce. Takže, titul může přijít dříve nebo také později. Vzhledem k tomu, v jaké situaci se společnost nachází, bych se přikláněl k druhé variantě.
Je Splinter Cell v ohrožení?
Pokud je remake skutečně ve vývoji, začínám se obávat o jeho budoucnost. Ubisoft v posledních měsících čelí problémům, jako jsou technické potíže, výpadky služeb, platební problémy, kritika kvality her a jejich obsahu. K tomu se přidává odložení kontroverzního dílu populární série Assassin's Creed s podtitulem Shadow na únor příštího roku, včetně Assassin’s Creed Jade. Situaci nepomohl ani očekávaný Star Wars Outlaws, který čelí smíšenému přijetí a údajným nízkým prodejům, což vedlo k poklesu akcií společnosti. Celá tato situace vedla rodinu Guillemot, jež jsou zakládající rodina Ubisoftu, k úvahám o potencionálním odkupu. Tím by se přidali k Tencentu, který vlastní 10 %, což by mohlo pomoci stabilizovat firmu.