Smutnou pravdou je, že ve světě deskovek hru často prodává její krabice. Z toho důvodu se často obsahově a mechanicky malé deskové hry prodávají v příliš velkých krabičkách, které jsou pak plné vzduchu. Tento trend se v poslední dekádě pokusili zvrátit Scott Almes a Gamelyn Games se svojí sérií her Tiny Epic, kterou si v češtině vzalo pod křídla vydavatelství REXhry. V souladu s anglickým názvem se všechny hry série pyšní označením Malá velká…, případně Malé velké… Malá velká podzemí se drží filozofie série, přesto přinesou opět trochu jiný herní zážitek.
Sérii Malá velká… započal v roce 2014 titul Malá velká království (v originále Tiny Epic Kingdoms), který nabídl zábavný mix draftování a následování akcí, soupeření o území a umisťování pracovníků. Následovalo volné pokračování Tiny Epic Defenders a také nejoceňovanější díl série, Malé velké galaxie (Tiny Epic Galaxies), ve kterém si hráči užili spoustu manipulace s akcemi poskytovanými kostkami. Nepříliš povedeným příspěvkem byl kostkově-pokerový Tiny Epic Western. Naopak Malá velká dobrodružství byla chválena za svoji zábavnou dobrodružnou hratelnost a roztomilé iTEMeeply. Malé velké zombie byly povedenou parafrází populární série Zombicide a Tiny Epic Vikings jsou mikro verzí oblíbené hry Blood Rage. Trochu mezi hráči zapadli bojoví Tiny Epic Mechs a dobrodružný Tiny Epic Tactics. Česky jsme se nedočkali ani Tiny Epic Dinosaurs, která je dle mého skvělou kapesní deskovkovou verzí Jurského parku. Chváleni jsou i pirátští Tiny Epic Pirates. Loni jsme se dočkali dedukční Tiny Epic Crimes a v letošním roce do série přibudou ještě díly Tiny Epic Game of Thrones a Tiny Epic Cthulhu. Scott Almes zkrátka nezahálí, a to vytvořil i tituly mimo Malou velkou sérii. Česky jsme se dočkali například jeho skvělé dvojkovky Pivo a chléb od vydavatelství Albi, sólového Maximálního warpu nebo štychovky Trůn od vydavatelství TLAMA games.
Malá velká podzemí jsou vstupem série do žánru kooperativního dungeon crawleru. Jsou určeny pro až čtyři hráče od 14 let, kteří si na jednu herní partii budou muset vyhradit přibližně 30–60 minut. Již tímto se Malá velká podzemí vymykají z charakteristik žánru. Dungeon crawlery v deskoherním podání jsou obvykle tituly na několik hodin v monstrózních krabicích s několika desítkami plastových miniatur. Malá velká podzemí nezabírají ani tolik místa jako polovina krabice s Dvěma bratry.
REXhry do češtiny lokalizují nejen základní hru a rozšíření Zvěsti (v originále Stories), ale také dvě sady oficiálních herních podložek pro hrdiny i mapu podzemí. Vše půjde objednat v rámci zvýhodněného předobjednávkového balíčku. Kdy přesně hra dorazí a kolik bude stát, však zatím není možné říct.