Tak jako mnozí, i já jsem se rozhodla ze svého dítěte vychovat deskohráče. Jak toho ale docílit? Pomaličku polehoučku jej seznamuji s nejrůznějšími deskoherními mechanismy, které se nacházejí v těch mých dospěláckých hrách. Je to občas těžké, dítě by nejraději hrálo Na křídlech draků a přitom zvládá pobrat jen Dragomino. S výchovou budoucích generací mi skvěle pomáhají hry pro děti od francouzského studia LOKI, které k nám přináší vydavatelství Dino. Po titulech Detektiv Kočička, Duhová medúza a Mrkve a zběsile se nyní na naše stoly dostane Farmička.
Farmička (v originále Farmini) je deskovou hrou, v níž před sebou budete vykládat karty a tvořit z nich krajinu. To je již od dob slavného Carcassonne jeden z nejpopulárnějších mechanismů, který se objevil mimo jiné i v původním českém titulu Dva bratři. Farmička jej však zjednodušuje natolik, aby bavil i ty nejmenší hráče od 5 let. Vytvořila ji autorská dvojice Marie Fort a Wilfried Fort, kteří s Brunem Cathalou pracovali na báječném Dragominu, pro studio Haba vytvořili Snail Sprint! a Valley of the Vikings a pracovali i na zpřístupnění nejlepší série únikovek Odemkni! dětem. Jejich jména na krabici Farmičky mi tak dávají naději, že i ona bude skvělá.
Ve svém tahu si vždy vezmete některou z karet v nabídce. Můžete tak získat karty ohrad a pastev, o které rozšíříte svoji farmu. Případně k sobě můžete nalákat některé ze zvířátek. Těm musíte postavit bezpečný domov tak, že kolem nich dostavíte ohradu. Je potřeba si s tím pospíšit. Pokud se totiž někdy objeví karta s vlkem, sežere vám všechna nechráněná zvířátka. Na konci herní partie získáte body za všechna přeživší zvířata, stejně jako za kukuřici, kterou jste obehnali plotem.
Farmička zkrátka vypadá opravdu slibně. A rozhodně tomu pomáhají i ilustrace od Anne Pätzke (Carcassonne, Karneval berušek, Forbidden Sky). Snad se jí dočkáme co nejdříve.
Zdroj: Dino