Chlupatí zabijáci – Válečníci a druidi – úvodka

Chlupatí zabijáci přináší první rozšíření Válečníci a druidi

31. 1. 2023
 

Teprve před pár dny se na prodejní pulty v českém překladu dostala roztomilá karetní hra Chlupatí zabijáci (v originálním názvu Here to Slay) od vydavatelství Blackfire. Chlupatí zabijáci dokážou hráče pohltit velmi zábavnou hratelností, jednoduchými pravidly a zatraceně nádhernými ilustracemi. Přestože zde musíte svůj osud vsadit na misky vah vyvažující šťastné hody kostkami, nechybí prostor pro taktizování a lstivé škození soupeřům. V balení kromě dvou kostek naleznete hned několik typů karet, od těch velkých, označujících příšery a vůdce skupiny, až po ty malé s kouzly, výzvami, předměty i hromadou neohrožených hrdinů. Jednou z mnoha předností hry je možnost si na stránkách autorů – těch samých, co stojí za Labilními jednorožci – vytvořit vlastní kartu/karty vůdců skupin. Pokud si však chcete navýšit možnosti hry ještě dnes, je tu pro vás první rozšíření s názvem Válečníci a druidi, taktéž v českém jazyce.

Chlupatí zabijáci – Válečníci a druidi – dvě nové třídy hrdinů
Chlupatí zabijáci – Válečníci a druidi – kouzla, předměty, modifikátory a výzvy
Chlupatí zabijáci – Válečníci a druidi – monstra a vůdci skupin
Chlupatí zabijáci – Válečníci a druidi – úvodka

Válečníci a druidi je drobné rozšíření o dvou kartách vůdců skupin, dvou kartách příšer a třiceti jedna standardních kartách obsahující příslušnou třídu hrdinů, předmětů, kouzel a speciálních výzev. Jak se můžete dočíst v naší nedávné recenzi na základní hru, v boji proti příšerám sestavujete vlastní družinu složenou z různých typů hrdinů, od čaroděje přes barda až po strážce, zloděje, bojovníka a hraničáře. Rozšíření tuto nabídku navyšuje o dvě nové třídy, válečníka a druida. Každá třída je reprezentovaná jiným druhem rozkošného zvířátka. Zloděj je například sladká, ale tuze prohnaná kočka, strážce představuje jednorožec a bojovníka zase panda. Rozšíření Válečníci a druidi si pro své dvě třídy zvolilo majestátného jelena a hrůzu nahánějícího vlka.

Pokud se rozhodnete rozšíření začlenit do základní hry, pravidla se v podstatě nemění, ale třeba počítat s tím, že k vítězství potřebujete buď zabít tři monstra, nebo nově poskládat skupinu ne z šesti, nýbrž ze sedmi tříd hrdinů, včetně vůdce. Malou novinkou oproti původní hře jsou karty válečnické a druidské výzvy. Jejich zahrání se řídí stejnými pravidly, ale musí být navíc splněna určitá podmínka, kterou karta udává. Toto lehce omezující pravidlo je vykompenzováno přičtením tří bodů k vašemu hodu bez toho, aniž byste museli použít modifikátor, a to se vyplatí! Here to Slay v zahraničí disponuje ještě jedním rozšířením s názvem Berserker & Necromancer. Snad se ho brzy dočkáme také u nás.

Nikola Mrázová Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.