Builder Simulator náhled

Builder Simulator – herní Bořek stavitel

29. 3. 2023
Zdroj náhledu: Live Motion Games

Dnes se společně podíváme na hru, která zcela jistě neměla skončit zrovna v mé knihovně. Ve své slabé chvilce jsem se rozhodla zrecenzovat titul nesoucí název Builder Simulator, což se obávám, že byla lehce chyba. V tomto počinu je totiž vašim hlavním úkolem stavět domy od naprostých základů, problémem ale je, že tomuto odvětví já absolutně nerozumím. Naštěstí pro mě mám výzvy velice ráda a simulátory snad ještě víc. Nutné také podotknout, že za tímto počinem stojí vývojářské studio Live Motion Games – to má na svém kontě hry jako Bakery Simulator nebo Train Station Renovation, které milovníci simulátorů dost možná znají.

 

Krůček po krůčku

V Builder Simulator vás téměř celou dobu bude provázet velice otravný robot jménem Bill Derr. Z nějakého důvodu mi lehce připomínal téměř celým Českem nenáviděného zeleného otravného Alzáka. Samozřejmě je tohle jen takový detail, který jsem tvůrcům prominula. Tady ten otrapa vás vždy na začátku určitého kontraktu „mile“ přivítá a v rychlosti vám objasní, jaké jsou zrovna vaše úkoly. Mezi ně patří například instalace dveří a oken, postavení základů, stěny či střechy nebo jednoduché vymalování stěn a položení nové podlahy. Jak postupně pokračujete v kontraktech dále, úkoly jsou těžší a většinou i časově náročnější, naštěstí vám vždy bude k ruce jednoduchý tutoriál, který ale ne vždy poradí tak, jak je potřeba. Ano je sice pravda, že já stavbě a všemu s tím spojenému rozumím asi tak jako matice, tedy vůbec, nicméně i přesto si stojím za názorem, že pro některé hráče může být lehce obtížnější hře Builder Simulator porozumět.

Sandbox

Kontrakty by nejspíše měly být vaší první zastávkou, jelikož zde se tak nějak postupně učíte různé herní mechaniky a práci se stavebními nástroji i pomůckami. Pokud ale začnete pociťovat, že už jste stavař vysoké úrovně, můžete se mrknout do sandboxu. Zde si vyberete lokalitu dle libosti a také rozměr pozemku. K němu si navrhnete vlastní plán, přičemž můžete zapojit svoji fantazii a navrhnout svůj dům snů. Poté se už jen stačí pustit do stavby samotné. V sandboxu také můžete létat, aby celková stavba byla pro hráče jednodušší a rychlejší, což považuji za klad.

Vybavení a obchod

Je jasné, že při stavbě budov je nutné u sebe mít co nejvíce nářadí a také materiálu. S nářadím tvůrci doopravdy nešetřili a ve vaší výbavě tak najdete například vrtačku, lopatu, omítací stěrku, zednickou lžíci, perlík a mnoho dalšího. K práci jste tedy vybaveni hned ze začátku a není nutné si nic časem dokupovat ani vylepšovat, co se nářadí týče. Co ale kupovat musíte, je materiál, který je možné sehnat na vašem tabletu po stisknutí levého tabulátoru. Peníze na něj většinou máte naprosto bez problémů, ale samozřejmě je nutné jej kupovat s opatrností. Nechcete přece nakoupit několik stovek kusů něčeho, co nakonec ani nepoužijete. V obchodě naleznete například cihly, základy, schody, okna, dveře nebo dlaždice na střechy.

Vlastní návrhy

Jak jsem již zlehka zmínila výše, například v sandboxu máte možnost vytvořit si vlastní plán svého vysněného domu. U této funkce Builder Simulator bych se ráda lehce pozastavila, jelikož musím uznat, že jsem na náčrtu svého plánu nějakou tu chvilku strávila a byla mile překvapená. Začátkem toho všeho je nutné načrtnout základy celé budovy, poté samostatné místnosti a nakonec už jen dopilovat detaily. Rozmístíte tedy okna a dveře dle vlastní libosti a třeba i navrhnete kamennou cestičku k vašim vchodovým dveřím. Nechybí ani možnost mít několik pater anebo si třeba naplánovat obří bazén hned vedle svého vysněného domu.

Skoro jako House Flipper

Ke konci všeho se chci zaměřit na poslední herní mód Builder Simulatoru, kterým je „interior designer“ neboli návrhář interiéru. Tato část hraní mě bezpochyby bavila nejvíce, jelikož jak už jsem zmínila několikrát, ke stavbě samotné zas tak blízko nemám. Tento herní mód pro mě byl příjemným odlehčením a věřím, že takhle působil i na ostatní hráče. Lehoulince mi to připomínalo velice známý titul House Flipper, s výjimkou toho, že zde jsem naštěstí žádný nepořádek ani pavučiny řešit nemusela. Zde si stejně jako v sandboxu navrhnete plán domu s rozdílem, že jej nemusíte stavit, ale po potvrzení návrhu se vám sám vygeneruje na vámi vybraném pozemku. Poté se už s chutí můžete pustit do práce počínaje nainstalováním dveří a oken, dále položíte podlahu a vymalujete stěny. V tomto módu na svém tabletu nemáte žádný materiál, nýbrž spoustu nábytku a doplňků, které vám pomohou udělat z prázdných místností útulné pokoje.

Builder Simulator má zcela jistě co nabídnout, nicméně míří pouze na určité publikum hráčů, ostatně jako většina simulátorů. Objektivně ale musím říct, že titul mě až na pár detailů docela bavil. Nabízí totiž spoustu nářadí, několik herních módů a grafické zpracování společně s optimalizací je vydařené. Vytknout však musím méně obsáhlý tutoriál, který mi víceméně nedokázal během plnění kontraktů pomoct, což vedlo k lehké frustraci.

Klady
  • vlastní navrhování budovy
  • více herních módů
  • myšlenka hry
  • obsáhlý obchod s nábytkem
Zápory
  • méně obsáhlý tutoriál
  • někdy zdlouhavé kontrakty
Platforma PC
  • Datum vydání 09.07.2022
  • 0.0

    Doporučujeme

    Adéla Pfefrová

    Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

    Sledujte nás:

    © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.