cake bash - náhledovka

Cake Bash – společenský titul z cukrářského prostředí

29. 8. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

V naší redakci jsme vám již ukázali pár tzv. párty her, což jsou vesměs primitivní a jednoduše ovladatelné hry, jejichž primárním zaměřením je hraní s více lidmi, nejčastěji vašimi známými a kamarády. V nich si dokážete užít nespočet srandy bez násilí, což v praxi znamená, že tituly podobného ražení si mohou v klidu zahrát i menší děti. Dnes se v naši recenzi na další takový společenský titul podíváme, konkrétně si zhodnotíme skvěle vypadající Cake Bash, který je v mnoha ohledech jiný než dříve recenzované hry Moving Out nebo Tools UP!

V multiplayeru i pro jednoho hráče

Cake Bash je tak trošku jinou společenskou hrou, než byste podle předešlých čekali. Zatímco v Tools Up! jsme až ve čtyřech hráčích opravovali dům a v Moving Out! zase stěhovali nábytek, důležitým aspektem u obou případů byla vzájemná spolupráce, kdy vaším největším nepřítelem byl čas samotný. Zde se musí každý hráč soustředit sám na sebe, jelikož Cake Bash je hra, kde se čtyři hráči postaví proti sobě v různých minihrách a soutěží, kdo je vyhraje. Že to zní jako sranda? Také to sranda je, a pokud dokážete najít čtyři dobré kamarády, můžete mít na několik dlouhých dní o zábavu postaráno. Titul cílí především na lokální multiplayer, i když je hru možné spustit i v online multiplayeru a hrát s neznámými lidmi. Pokud náhodou žádné kamarády nemáte, můžete se do hraní vrhnout i ve hře pro jednoho hráče, kdy zbylé postavičky nahradí boti ovládaní počítačem.

Zdroj: Coatsink

Je libo koblížek či dortík?

Postavičky v Cake Bash znázorňují různé produkty z cukrářského prostředí. Můžete tak hrát za lahodný čokoládový muffin, čerstvě voňavou koblihu či chutný klínek dortu. Postaviček ve hře je celkem sedm, přičemž u každé z nich si můžete zvolit její barvu. Je možná trochu škoda, že vývojáři do hry neumístili více možnosti úprav, jelikož barva je to jediné, co si u postaviček můžete zvolit. Taktéž není možné si zde vytvořit svoji vlastní postavičku, se kterou byste hráli jak v lokálním, tak online multiplayeru. U tohoto typu hry by tato možnost byla jistě žádoucí. Postavičky jsou však jinak dobře zpracované a do zdejší barevné animované vizuální stránky skvěle zapadnou.

Zdroj: Coatsink

Mnoho miniher

Co se samotných miniher týče, těch je ve hře Cake Bash hned několik. Zatímco v jedné máte za úkol nasbírat co nejvíce bonbónů v horizontu dvou minut, ve druhé zase opékáte marshamallow a vaším cílem je to s opékáním nepodcenit, ale ani nepřehnat. Počet miniher je opravdu bohatý, a ať už se snažíte sbírat bonbony či chytáte padající zmrzlinu do kornoutu, váš cíl je vždy stejný, a to nasbírat co nejvíce bodů, potažmo vydržet co nejdéle naživu. Každá minihra má určité kouzlo a jde vidět, že i přes jejich velký počet vývojářům nedošly nápady, a ve výsledku je tak každá minihra svým způsobem odlišná. Tím tedy odpovíme i na zcela zásadní otázku, zda se hraní stává postupem času repetitivní. Můžeme vás bezpochyby ujistit, že vás hraní Cake Bash bude několik hodin bavit. Jen je třeba si uvědomit fakt, že titul není primárně stavěný na několikahodinové hraní každý den, ale spíše jako odbočka s partou kamarádů, pokud zrovna jednou za čas nebudete mít chuť na hry typu CS:GO či si chcete prostě jenom nenáročně zablbnout. Po režimové stránce toho titul moc nenabízí a prakticky zde najdeme jen jeden herní režim pod názvem Get Tasty! Vesměs můžeme tento režim přirovnat k takovému mistrovství, kdy se v několika minihrách snažíte umístit na co nejlepším místě, potažmo vyhrát.

Za umístění v každé disciplíně získáváte mince, které v místním obchodě směníte za různé ozdoby, jež na sebe umístíte. Čím výše se v disciplíně umístíte, tím více mincí k útratě získáte. Absolutním vítězem je ten, kdo má na sobě co nejvíce ozdob a je tím pádem nejchutnějším zákuskem. Každou z dostupných miniher je možné hrát i zvlášť ve výběru disciplín.

Zdroj: Coatsink

Vizuální pastva pro oči

Grafická stránka hry, jak už jsme malinko nastínili výše, je zpracovaná skvěle a dle mého názoru se jedná o jednu z nejlépe vypadajících párty her, jakou jsem kdy hrál. Animované prostředí i některé detaily vypadají hodně dobře, a jak už jsem výše psal, to stejné můžeme říci i o zpracování postaviček, které se rovněž vývojářům docela povedly. Velmi specifická je i atmosféra, v pozadí každé minihry uslyšíte hlasy lidí a cinkání talířů či šálků jako v pravé cukrárně. Stejně jako Moving Out a Tools Up!, i Cake Bash je díky své jednoduchosti poměrně dobře spustitelný na starších a slabších strojích, což je rozhodně dobře. Pokud tedy chcete například své dětičky zabavit a nemáte žádný ultra silný stroj, u Cake Bash můžete být po stránce optimalizace relativně v klidu.

Zdroj: Coatsink

Co hře Cake Bash vytknout?

Je toho opravdu málo, co hře vytknout, ale přece jen bych pár připomínek měl. Tím největším negativem je ovládání na klávesnici, které není úplně ideální vzhledem k rozložení kláves. V případě, že si chcete titul užít naplno, sáhněte raději po kvalitním gamepadu. Ovládání si samozřejmě upravit, ovšem i přesto se mi nikdy nepodařilo najít kompromis v pohodlnosti. Co bych dále uvítal, je označení vaší postavy ve hře, jelikož hodněkrát se mi stalo, že v chaosu jsem úplně přesně nevěděl, kterou postavičku vlastně ovládám. Největší problém tato absence představuje u disciplín, kde jsou nutné hbité prsty a reflexy a kde není úplně čas sledovat vaši postavičku. Když do toho započítáme občasný chaos, jenž se v některých minihrách nachází, může to představovat docela zásadní problém.

Poslední výtkou je umělá inteligence vašich soupeřů. Pokud máte v plánu Cake Bash hrát v singlu s boty, připravte se na fakt, že porazit je bude hodně náročné, jelikož většinou jsou jejich úkony poměrně přesné.

Zdroj: Coatsink

Cake Bash je další zajímavou párty hrou, kterou si především užijete s partou dobrých kamarádů, kde proti sobě můžete srovnávat vaše reflexy a zasoutěžit si v několika nenáročných disciplínách. Pokud tedy zrovna nechcete hrát žádný velký titul a chcete si jen zablbnout, je tato hra přesně to, co hledáte.

Klady
  • úžasná animovaná vizuální stránka
  • několik disciplín, které jsou znovuhratelné
  • příjemná atmosféra i zvukové efekty
  • možnost lokálního či online multiplayeru včetně podpory rozdělené obrazovky
Zápory
  • horší ovládání na klávesnici
  • na milimetry přesná umělá inteligence ve hře pro jednoho hráče
  • občasný chaos, ve kterém se nezorientujete
Platforma PC
  • Datum vydání 15.10.2020
  • 0.0

    Doporučujeme

    Stanislav Hřiba

    Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

    Sledujte nás:

    © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.