Na pirátském životě je něco neskutečně neodolatelného. Širé moře, vítr ve vlasech, divoká dobrodružství, výborný rum a spousta zlata. Jasně, ta doba byla spojena i s poměrně krátkým životem, ať již vlivem povětrnostních živlů, neustálých bitev, nebo třeba kurdějí. Ale to nic nemění na tom, že na chvilku bychom si ty hezčí aspekty nechtěli zkusit všichni. Naštěstí nám to umožňují deskové hry. Od těch jednodušších, jako je Kapitán Flip, až po ty složitější, jako jsou Piráti z Maracaiba, jejichž lokalizaci právě chystá vydavatelství BoardBros.
Piráti z Maracaiba jsou určení pro 1–4 hráče od 12 let, kteří budou na jednu herní partii dle autorů potřebovat 40–100 minut. Což není úplně málo. Hra navazuje na starší Maracaibo, které vytvořil jeden z nejslavnějších deskoherních autorů, rakouský rodák Alexander Pfister. Ten vytvořil takové hity, jako je Mombasa, na ni navazující Skymines, Port Royal, Ostrov Skye: Jak se náčelník stal králem nebo Great Western Trail. Na Pirátech z Maracaiba spolupracoval s dalšími dvěma autory: Ralphem Bienertem a Ryanem Hendricksonem. Ilustrace si vzali na starost Christian Fiore a Odysseas Stamoglou.
Piráti z Maracaiba jsou středně obtížnou eurohrou, ve kterém si na chvíli vyzkoušíte roli kapitána pirátské lodi. Podobně jako v titulu Kapitán Flip, i ve hře Piráti z Maracaiba se budete snažit nasbírat co nejvíce peněz. Zde však podobnost končí, Piráti z Maracaiba jsou totiž o poznání hráčtějším pirátským počinem. Během tří kol v nich budete najímat posádku, plavit se po Karibiku, prozkoumávat pobřeží a přátelit se s dalšími loděmi. V ideálním případě se vám podaří během hry vydělat dost na to, abyste se odebrali k brzkému důchodu na některém z odlehlých ostrovů.
Pokud znáte jiné Pfisterovy hry, jeho rukopis na Pirátech z Maracaiba rozhodně poznáte. I zde najdete dostatek prostoru pro kombinace karet před sebou, přičemž každá karta má hned několik způsobů, jakými ji můžete využít. Zatím není známo, kdy u nás hra vyjde, čekání však bude určitě stát za to.
Zdroj: dlp games