Sobotní odhalení budoucnosti série Assassin´s Creed, ve které se podíváme do Japonska nebo do Bagdádu, přineslo ještě jednu novinku. Co znamená zkratka Hexe zatím jediné geograficky neurčené hry? Údajně by měla být hororovější, temnější a zasazená do šestnáctého století ve střední Evropě. Ubisoft je v tomto případě velmi tajemný, naštěstí jsou tu komunity jako Access the Animus, které se natvrdo snaží rozklíčovat všechny záhady. Co tedy víme o Assassin’s Creed Hexe?
Ostatně, všichni už jsme se ujistili, že fanoušci umí být ti nejlepší špioni na světě. Připomeňme si například portál Redanian Intelligence, který má v malíku seriál Zaklínač.
Oznamovací teaser ukazuje velice temný les, ve kterém padá mrtvé listí, a symbol asasínů tvořený větvičkami. Z toho, co už víme, by měla hra mít něco společného s čarodějnicemi. Navíc, pokud sedí období, což by mělo být šestnácté století, nacházíme se v době, kdy se po Evropě konaly hony na čarodějnice. Připomeňme si například dílo Kladivo na čarodějnice, to sice znázorňuje období o století později, nicméně perfektně vykresluje dobový marast.
Pozorovatelé z Access the Animus si ale všimli, že v logu hry jsou ukryty symboly, které ukazují tzv. abecedu Magi, což je písmo inspirované hebrejskou abecedou, které sloužilo k okultistickým aktům a praktikám. Jenomže pozorovatelé na tomto kanále zašli ještě dál.
Pokud přečteme oficiální slova Assassin’s Creed Hexe po obvodu: „Pohybujeme se v temnotách, abychom sloužili světlu“, v němčině to zní „Wir arbeiten im dem Tunckel um dem Licht zu dienen.“ Po složení vnitřních symbolů na závislosti různých segmentů pentagramu se dostaneme k větě Mephisto rache haws. To odkazuje na Mefista, což je démon, který uzavřel smlouvu s Dr. Faustem ve slavné knize od Klause Manna z roku 1936.
Ještě doplníme, že samotné slovo Hexe je v překladu do češtiny čarodějnice/kouzelnice. Další díl by tak měl být zasazený do oblasti střední Evropy, kde probíhaly jedny z nejintenzivnějších honů vůbec. Na začátku šestnáctého století se totiž ve Francii, Nizozemí a Německu nestarala o inkvizici církev, ale světské soudy. Mohli bychom se dostat tak konkrétně do Bavorska k městu Würzburg, kde byly hony velice časté.
Pokud se podíváme na nějaké bližší příklady, třeba v menším Lotrinsku se udává do roku 1600 na 800 odsouzených z čarodějnictví, a to jsme na daleko menším území. V Bavorsku navíc vznikly i dva hrdelní řády, konkrétně v roce 1507 Bamberský a v roce 1532 tzv. Carolina. Ten umožňoval tresty jako setnutí ruky, uříznutí ucha, oběšení, lámání kolem, pohřbení zaživa, upálení, utopení nebo čtvrcení. Druhý řád navíc fungoval v některých německých oblastech až do devatenáctého století.
Pokud jsme už kousek u českých hranic, jako je Bamberk, a připočítáme složení obyvatelstva českých zemí a rozlohu Svaté říše římské, přichází ještě jedna podstatná otázka. Dostaneme se i do Čech?